implanty.org
 
Piękny uśmiech - niewielkim kosztem
implanty.org

Obawiasz się zabiegu implantologicznego?

Wcale nie jest taki straszny!

Leczenie implantologiczne wielu z nas kojarzy z skomplikowanym (uzgodnić z tatą!!!!) zabiegiem chirurgicznym i ogromnym bólem. Jednak większość braków zębowych można uzupełnić w sposób bezkrawy i niebolesny. Oczywiście niektórzy pacjenci z trudnymi warunkami wymagają skomplikowanych zabiegów, które pozwolą na prawidłowe wprowadzenie implantu. Na szczęście dotyczy to niewielkiego odsetka osób starających się o nowe zęby.

Mało inwazyjna implantacja

Dzisiejsza implantologia oferuje możliwość odtworzenia utraconego zęba w sposób komfortowy, nieobciążający pacjenta długotrwałymi i bolesnymi zabiegami. Implantacja minimalnie inwazyjna pozwala na wprowadzenie wszczepu bez nacinania dziąsła oraz bez konieczności pracochłonnego nawiercania kośći szczęk w celu uzyskania odpowiedniego otworu.

Poniżej przedstawiono schemat minimalnie inwazyjnej procedury wprowadzenia implantu systemu Champions Implants i rekonstrukcja zęba za pomocą korony protetycznej.

Brak zęba, który zostanie uzupełniony implantem.
Bez nacinania skalpelem dziąsła, przy użyciu pilota o średnicy 2mm przygotowany zostaje kanał kierunkowy pozwalający na wprowadzenie implantu.
Widoczny kanał kierunkowy, gotowy do wprowadzenia wszczepu.
Implant zostaje wprowadzony.
Po wprowadzeniu implantu na jego docelowe miejsce widoczna jest tylko jego szczytowa część. Nie ma potrzeby zakładania szwów ponieważ dziąsło nie zostało nacięte.
W zależności od planu leczenia można natychmiast po wprowadzeniu implanta zaopatrzyć go w koronę tymczasową lub ostateczną porcelanową. Po godzinie od rozpoczęcia zabiegu brak zęba zostaje uzupełniony.
 

Więcej informacji


Czy implanty jednoczęściowe są dla Ciebie dobrym rozwiązaniem?


Kliknij

Czym jest sinus lift?
Kliknij

Dlaczego warto?

Kliknij

Dowiedz się więcej o odbudowie zębów z użyciem pełnoceramicznych koron i mostów Cercon Smart Ceramics

Kliknij